Zbyszek z Poznania

2000 zł zysku z najmu mieszkania 6 pokojowego

Seria „Success Stories” to udokumentowane historie inwestorów na rynku nieruchomości, którzy swoją wiedzę zdobywają między innymi poprzez uczestnictwo w cyklu moich szkoleń oraz przez wymianę doświadczeń na spotkaniach networkingowych.

Wstęp

Nazywam się Zbyszek. Jestem pierwszym uczestnikiem programu mentoringowego. Na co dzień pracuję na etacie w korporacji. Długo szukałem swojego pierwszego mieszkania. Na początku celowałem we flipy, jednak później zdecydowałem się wykorzystać moją zdolność kredytową w inny sposób. Rozpocząłem poszukiwania mieszkań 3-4 pokojowych do przerobienia na 6 pokoi.

Trafiła się dobra okazja w uznanej lokalizacji więc już dzisiaj cieszę się przepływem gotówki na poziomie ponad 2000 zł miesięcznie.

Okazja inwestycyjna

Oferta mieszkania została znaleziona normalnie w internecie. Umówiłem się na obejrzenie mieszkania na godzinę 16, zaraz po mojej pracy. Okazało się, że kilku oglądających było również umówionych jednak trochę później. Ważna była szybka decyzja więc zdecydowałem się od razu na zakup nieruchomości.

Doskonale wiedziałem, że mieszkania w tej lokalizacji świetnie się wynajmują dla studentów. Ten typ bloku jest idealny do podziału mieszkania na 6 pokoi. Dlatego przygotowując się wcześniej do tego tematu byłem w stanie tak szybko podjąć decyzję i wyprzedzić innych inwestorów.

Okazja tak na prawdę nie wynika z niskiej ceny mieszkania, bo można te mieszkania kupić jeszcze taniej. Cały pomysł polega na wykreowaniu okazji poprzez wytworzenie dwóch dodatkowych pomieszczeń z kuchni i salonu. Dzięki temu zwiększamy dochód z najmu o dodatkowe 2x650zł. Oczywiście wcześniej warto skonsultować się z osobą, która robiła podobne mieszkanie.

Mieszkania dla najemców są ładnie urządzone i komfortowe. Pokoje we wrześniu wynajmują się w kilka dni. Przy odpowiednich umowach najmu, kaucjach i systemach weryfikacji najemców możemy liczyć na spokojny przepływ gotówki.

akademia sourcingu

Parametry zakupionego mieszkania

Kraj:Polska
Miasto:Poznań
Lokalizacja:Grunwald
Blok:Płyta
Piętro:6
Liczba pokoi:4/6
Metraż:67 m2
Stan techniczny:Do generalnego remontu
Stan prawny:spółdzielcze własnościowe
Kwota zakupu:300 000 zł
Najem miesięcznie na czysto ( ostrożnie ):2000 zł
Koszty zakupu:8 700 zł
Koszt remontu i wyposażenia:55 000 zł
Suma kosztów:363 700 zł
Wkład własny:35 000 zł
Kredyt na remont:35 000 zł
Rata kredytu:1450 zł
Czynsz do spółdzielni:800 zł
Rachunki pokrywane przez lokatorów m/c:130 zł
Cena najmu 1 pokoju:650 zł
Przychód z najmu 6 pokoi:3 900 zł
Przychód z najmu rocznie:46 800 zł
Zakup mieszkania:08.2016
Czas trwania remontu:2 miesiące

Podsumowanie projektu

W remoncie wszystko trwa dwa razy dłużej niż się założy. Nie ma sensu kupować najtańszych materiałów, wtedy kupuje się podwójnie. Drzwi i futryny warto zamówić jako pierwsze. Czeka się nie nie kilka tygodni. Najwięcej czasu zajmuje krążenie do Castoramy, więc zachęcam do tworzenia dokładnej listy zakupów.

Na samym końcu chciałbym powiedzieć, że nie udałoby mi się to wszystko, gdyby nie merytoryczne wsparcie mojego mistrza i mentora Damiana Kleczewskiego. Damian dzięki znajomości poznańskiego rynku mieszkaniowego i najmu wspierał mnie w mojej inwestycji. Jego cenne uwagi i wizje lokalne pomogły mi oszczędzić kilka grubych tysięcy złotych. Nie wspominając już o niewymiernym aspekcie czasu, jaki dzięki niemu zyskałem. W skrócie 95% działań wydaje się oczywistych, ale o pozostałych 5% się nie mówi. To są właśnie te patenty, które robią różnicę. Jeśli zabierasz się za pierwszą swoją inwestycję, cenisz swoje pieniądze i czas, nie bój się pisać i pytać praktyków.

Dzięki kontaktom zdobytym na mentoringu oraz w klubie inwestora, dokładnie wiedziałem jak przeprowadzić taką transakcję.

Od Autora:
Ze względu na bardzo dużą konkurencję, nie opisaliśmy tutaj wszystkich szczegółów dotyczących dzielenia i tworzenia dodatkowych pokoi. Wszystkiego możesz się dowiedzieć rozmawiając z nami osobiście. Opisana jest tylko inspirująca historia sukcesu Zbyszka, który cieszy się przepływem gotówki na poziomie 2000 zł po odliczeniu wszystkich kosztów. Przy odpowiedniej konstrukcji umowy, standardzie lokalu oraz dobrej lokalizacji nie ma mowy o pustostanach przynajmniej przez najbliższe kilka lat. Zachęcam Ciebie czytelniku do budowania zdolności kredytowej i wykorzystywania jej w ten sposób.

Pamiętaj jednak, że raty kredytu mogą gwałtownie wzrosnąć jeżeli zmieni się wysokość stóp procentowych. Takie mieszkania jest również trudniej sprzedać, bo nabywcami są zazwyczaj tylko podobni nam inwestorzy. Jednak kto nie ryzykuje nie pije szampana. Pracy jest tyle co przy kawalerce, a zyski są 10x wyższe.

*Wywiad przeprowadzony w październiku 2016 roku.
Autor: Paweł Albrecht

O mnie

Witaj - jestem Paweł Albrecht. Znajdziesz tu ważne informacje na temat inwestowania w nieruchomości i rozwoju biznesowego.

Akademia Sourcingu

Miniatura filmu z Akademii Sourcingu

styczeń

26sty10:0018:00Warsztat z remontu 12 - PoznańOtwarta rejestracja

luty

08lut10:0020:30PolecanyAkademia Sourcingu™ 29 - WrocławOtwarta rejestracja

15lut08:3020:30PolecanyWarsztaty z podnajmu 19 - WrocławOstatnie warsztaty

15lut09:0018:30Najem krótkoterminowy i kwatery pracownicze 12 - WrocławOtwarta rejestracja

16lut10:0018:00Warsztat z remontu 13 - WrocławOtwarta rejestracja

marzec

28mar09:0018:30Najem krótkoterminowy i kwatery pracownicze 13 - WarszawaOtwarta rejestracja

29mar10:0018:00Warsztat z remontu 14 - WarszawaOtwarta rejestracja

Zobacz również

  1. Droga od zera do 10.000+ zł miesięcznie – historia Maciej Wilczyk
  2. Kupno mieszkania na wynajem
  3. Łukasz z Częstochowy
  4. Jak zarabiać na okazjach – sourcing
  5. Piotr z Hull
X