01 Rafał Matyjaszek – dwupak kawalerek z ogrzewaniem elektrycznym

Gru 17, 2018 | Blog, Success Stories, Sylwetka Absolwenta |

Mieszkanie inwestycyjne we Wrocławiu

Seria „Success Stories” to udokumentowane historie inwestorów na rynku nieruchomości, którzy swoją wiedzę zdobywają między innymi poprzez uczestnictwo w cyklu moich szkoleń oraz przez wymianę doświadczeń na spotkaniach networkingowych.

Wstęp

Cześć,

Nazywam się Rafał Matyjaszek i wspólnie z żoną Izabelą oraz grupą inwestorów działamy na Wrocławskim rynku nieruchomości jako Elite Invest sp. z o.o. Razem z naszym team’em przygotowujemy rocznie ponad 20 inwestycji mieszkaniowych.

Wraz z zaprzyjaźnionymi inwestorami z powodzeniem inwestujemy w apartamenty w Dubaju i ciągle aktywnie rozglądamy się za nowymi, atrakcyjnymi rynkami.

Inwestowanie w nieruchomości zaczęliśmy ponad 10 lat temu. Początkowo były to grunty i mieszkania w Polsce, a później apartamenty w Dubaju, gdzie Izabela pracowała jako pośrednik nieruchomości.

Po powrocie do Polski, założyliśmy firmę, zatrudniliśmy pracowników i znacznie zwiększyliśmy skalę działania. Aktualnie robimy flipy oraz gotowce inwestycyjne dla inwestorów zainteresowanych dochodem pasywnym.

Zajmujemy się też sourcingiem dla innych inwestorów. Z racji dużego doświadczenia w branży budowlanej i inżynierskiego wykształcenia wyspecjalizowaliśmy się w trudnych tematach, czyli remontach w kamienicach.

Bierzemy aktywny udział w spotkaniach networkingowych Pawła Albrechta, na których poznajemy inwestorów i nowych współpracowników.

W tej historii pokażemy Wam nasz projekt przerobienia mieszkania na dwie mikro kawalerki z użyciem ogrzewania elektrycznego.

Mikro kawalerki

OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE

W mieszkaniu był stary piec kaflowy i postanowiliśmy w miejsce ogrzewania węglowego zamontować ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Porównaliśmy koszt i czas wykonania ogrzewania gazowego i ogrzewania elektrycznego i oto zestawienie przygotowane dla mieszkania o powierzchni użytkowej 36 mkw.:

 

Ogrzewanie gazowe

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Projekt

Konieczny

Niewymagany

Pozwolenie na budowę

Konieczne – 2 miesiące

Niewymagane

Czas wykonania

3 tygodnie

1 tydzień

Koszt wykonania

około 15 000 zł

4 500 zł

Koszt eksploatacji zimą

180 zł

200 zł

 Zamontowaliśmy promienniki sufitowe o mocy 750 W oraz maty podłogowe na podczerwień instalowane pod panelami podłogowymi. Oba systemy (góra i dół) działają niezależnie i są sterowane osobnymi termostatami z timer’em.

Rozwiązanie takie pozwala programować w ciągu doby dowolnie temperaturę w pomieszczeniu, tak aby odczuwać komfort cieplny.

Dodatkowo, w łazienkach są zainstalowane maty podłogowe grzewcze pod kafelkami i grzejnik drabinkowy naścienny, również sterowany za pomocą termostatu.

Mikrokawalerki są wyposażone w podliczniki prądu, tak aby każdy lokator na bieżąco miał informację nt. zużycia prądu i kosztów ogrzewania. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne w trakcie zarządzania najemcami.

NAJWAŻNIEJSZE – ZWROT Z INWESTYCJI

Dwupak mikrokawalerek został zakupiony przez inwestora końcowego jeszcze w trakcie remontu. Długoletnia umowa najmu z gwarancją czynszu oznacza dla inwestora wygodę oraz pewny i bezpieczny zysk na poziomie 8% rocznie. Dane finansowe poniżej:

Cena dwupaka mikro-kawalerek: 300 000 zł

– Gwarantowany miesięczny dochód z najmu: 2 000 zł

– Zwrot roczny ROI 8%

– 5 letnia umowa zarządzania najmem.

Parametry techniczne mieszkania

Kraj: Polska
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Nadodrze
Typ nieruchomości: Kamienica
Piętro: Parter
Liczba pokoi: 1 na 2 kawalerki
Metraż: 36 m2 podzielone na 14 m2 i 16 m2
Stan techniczny: Do podziału i remontu

Zdjęcia nieruchomości

Podsumowanie historii

Kawalerki zostały wynajęte w ciągu 2 (słownie: dwóch) dni. Decydującym aspektem zapewne była doskonała lokalizacja oraz wysokiej jakości wykończenie lokali.

Zdecydowana większość przygotowywanych przez nas pokoi we Wrocławiu wynajmujemy w ciągu kilku dni, czasami najemcy wpłacają kaucję rezerwacyjną bez oglądania mieszkania.

Jeśli chcesz zarabiać pasywnie na nieruchomościach to napisz do nas email lub odezwij się na fan page’u Elite Invest FB.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Poznasz inne nasze równie ciekawe i atrakcyjne finansowo projekty oraz zobaczysz jak z sukcesem inwestujemy we Wrocławiu i w Dubaju. Zapraszamy!

*Wywiad przeprowadzony w grudniu 2018 roku.

To pierwszy film / artykuł z nowej serii „Sylwetki Absolwentów”. W tych nagraniach pokazujemy jak działają inwestorzy, którzy brali udział w naszych spotkaniach networkingowych.

Właśnie takie osoby możesz spotkać miedzy innymi na Akademii Sourcingu™.

Autor: Paweł Albrecht

akademia sourcingu

O mnie

Witaj! Jestem Paweł Albrecht. Dzięki nieruchomościom mam czas i pieniądze na realizowanie swoich celów. Chce podzielić się z Tobą przydatną wiedzą.

 

Otrzymuj powiadomienia o nowych audycjach, poradnikach i okazjach inwestycyjnych prosto na Twój adres E-Mail

Wywiad z Pawłem Albrechtem

Akademia Sourcingu – Czym jest?

Miniatura filmu z Akademii Sourcingu

luty

09lut10:0020:30PolecanyAkademia Sourcingu™ 23Otwarta rejestracja

marzec

01mar08:3020:30PolecanyWarsztat z podnajmu 12Otwarta rejestracja

Mówią o nas:

 • Zdecydowanie polecam szkolenia organizowane przez Pawła.

  thumb Krzysztof Knitter
  8/28/2018
 • Gorąco polecam podróż wraz z Pawłem po krainie nieruchomości. Od A do Z - kompleksowo, wiedza przyswajalna, przekazywana zrozumiałym językiem, merytoryczna i pasjonująca. Nie dosypiam od nie pamiętam kiedy ale nie żałuję żadnej spędzonej chwili na czytaniu bądź słuchaniu audycji. Dziękuję Pawle za rozbudzenie pasji!

  thumb Robert Dybowski
  8/16/2018
 • Szkolenia, które zmieniają sposób patrzenia ! Konkretnie, super atmosfera i wspaniali ludzie ! 🙂 Czego więcej potrzeba aby rozwijać swój biznes ? 🙂 POLECAM !

  thumb Łukasz Radziszewski
  10/06/2018
 • 5 star review  Ogromna dawka wiedzy i przydatnych tipów w przystępnym wydaniu. Dziękuję i napewno do zobaczenia!

  thumb Wiktoria Wilk-Ślusarczyk
  8/26/2018
 • Polecam szkolenia Paweł Albrecht. Najważniejsza jest wiedza praktyczna a szkolenia ją zapewniają. Po szkoleniu zaoszczędziłam sporo pieniędzy także wydane pieniądze na szkolenia szybko się zwracają 🙂

  thumb Malgorzata Kula
  10/05/2018
 • Super spotkanie wiedza przekazana przejrzysty sposób,polecam każdemu kto jest zainteresowany nieruchomościami. Wspaniali organizatorzy i ludzie którzy przybyli z całej Polski i zagranic naszego kraju. Żeby nie było tak sielsko anielsko,szkoda ze z okazji 20 edycji nie było lampki szampana ze strony organizatora.😪😪 Byłby to akcent spinający i łączący nas wszystkich,którzy byli w tym dniu,lecz nie można mieć wszystkiego.😎😎 A pro po podsłuchałem w kuluarach ze nie było możliwości zakupu we Wrocławiu tylu kieliszków naraz.😎😎

  thumb Marek Leszek Sowiński
  8/28/2018
 • Już po pierwszym takim evencie zobaczyłam w nim potencjał. Można nałapać kontaktów do wielu ciekawych ludzi, dzięki którym inwestowanie w nieruchomości będzie łatwiejsze. Na samym szkoleniu duża dawka bardzo pomocnej wiedzy. Na pewno polecam i z chęcią pojawię się na kolejnym tego typu spotkaniu 🙂

  thumb Sylwia Urbańska
  8/26/2018
 • Super wiedza i szkolenia

  thumb Tomasz Kucharczyk
  10/05/2018
 • 5 star review  Merytoryka, motywacja, marzenia!

  thumb Pola Matuszewska
  8/17/2018
 • 5 star review  Sztos! Ludzie, networking, wiedza, szkolenie - 5 z plusem! Czekamy na następne. 🙂

  thumb Dawid Litewka
  8/26/2018

akademia sourcingu

podnajem

szkolenia dla inwestorów

SUCCESS STORIES

Sprawdź Facebook

Subskrybuj kanał na YouTube

Zobacz również

 1. Łukasz z Częstochowy 2
 2. Maksymilian z Bydgoszczy
 3. Inwestorzy z UK
 4. Stopy procentowe przy mieszkaniach wielopokojowych?
 5. Rafał Brodowski – mieszkanie na wynajem we Wrocławiu
X