Mariusz Stężały – najem na doby

Maj 30, 2018 | Blog, Success Stories

Mariusz Stężały i najem krótkoterminowy

Seria „Success Stories” to udokumentowane historie inwestorów na rynku nieruchomości, którzy swoją wiedzę zdobywają między innymi poprzez uczestnictwo w cyklu moich szkoleń oraz przez wymianę doświadczeń na spotkaniach networkingowych.

Success Story

Film powyżej to relacja z apartamentu krótkoterminowego wynajętego przez Mariusza Stężały – Absolwenta Warsztatów z Podnajmu.

Mieszkanie znajduje się przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Po wynajęciu tej kawalerki został przeprowadzony gruntowny remont.

Tak powstał apartament, który Mariusz wynajmuje na krótki termin przez booking.com.

Zysk z takiej nieruchomości to wielokrotność tego, co trzeba zapłacić właścicielowi. Należy jednak pamiętać, że najem krótkoterminowy to praca, która opłaca się dopiero przy efekcie skali i większej ilości pracowników.

Nie zalecamy zajmowania się najmem na doby przy planie na 1-3 mieszkania. Przy małej skali będzie to ciągła obsługa rezerwacji, wymiany pościeli i reagowania na zapytania gości.

Absolwenci Warsztatów z Podnajmu coraz częściej jednak zajmują się najmem krótkoterminowym. Dzieje się tak, ponieważ to doskonałe uzupełnienie portfela mieszkań w podnajmie.

Przy rozbudowie zespołu pojawiają się możliwości zaangażowania pracowników w nowe zadania, które zdecydowanie wymagają reakcji przy najmie krótkoterminowym.

Pozyskiwanie takich nieruchomości jest proste, ponieważ kawalerki od właścicieli w dobrych lokalizacjach można wynająć po normalnej stawce.

Przykładowo:

Wynajem kawalerki na długi termin to 1500 zł.
Zysk z apartamentu to minimum 20 dni x 200 zł / doba = 4000 zł.

Zyski oczywiście rosną proporcjonalnie do zwiększonego obłożenia / ceny za dobę oraz tego ile płacimy właścicielowi.

„Wychodzenie na zero” to tylko ~10 dni obłożenia w ciągu miesiąca czyli 1/3 z 30 dni.

Tak biznes generuje również zdecydowanie więcej kosztów, ale maleje proporcjonalnie do ilości pozyskanych i obsługiwanych apartamentów.

Z życzeniami nowych inspiracji,
Paweł Albrecht

Transkrypt audycji:

Paweł Albrecht:

Cześć, tu Paweł Albrecht.

Pokazuję wam teraz kawalerkę, która została przerobiona na apartament wynajmowany na krótki termin przez zespół Mariusza Stężałego.
Mieszkanie jest urządzone w ten sposób, ścianka, telewizor.

W tym pomieszczeniu, które pokazuje pierwotnie była kuchnia. Zespół Mariusza przerobił to na odrębną sypialnie. Na paletach materac.
Tak to wygląda. Tutaj mamy łazienkę.

Ten apartament jest z powodzeniem wynajmowany na doby.Mariusz opowie nam teraz więcej jak takie mieszkania pozyskuje i jak na nich zarabia.

Paweł Albrecht:

Mariusz opowiedz nam o najmie krótkoterminowym, dlaczego się teraz tym zajmujesz?

Mariusz Stężały:

Cześć, witam wszystkich.

Najmem krótkoterminowym zajmuję się teraz dlatego, ponieważ od kiedy spotkaliśmy się z Pawłem na warsztatach to od tego momentu zrobiłem w podnajmie 9 mieszkań na pokoje, które wynajmuje na długi termin i na tyle musiałem zbudować team i rozbudować swój dotychczasowy zespół ludzi, że rozrósł się on na tyle, żeby się zająć wynajmem krótkoterminowym.

Po prostu chcieliśmy dołożyć sobie pracy do tego co już robimy na co dzień.

Paweł Albrecht:

Jaki jest patent na wynajmowanie tych małych kawalerek?
Dlaczego na nich właśnie się dobrze zarabia na bookingu i innych systemach.

Mariusz Stężały:

Dobrze się zarabia na takiej kawalerce, ponieważ przekształcając kawalerkę w apartament, czyli dostosowując taką kawalerkę do bardziej standardów apartamentowych, żeby tu wszystko było na połysk, żeby to ładnie wyglądało dla turystów.

Po prostu wynajmując to na krótki termin możemy uzyskać dwa razy taki przychód jak na wynajmie długoterminowym.
Co za tym idzie możemy zwiększyć nasz zysk.

Paweł Albrecht:

Okej, to powiedz czy warto robić coś takiego w pojedynkę, mając jedno/dwa mieszkania, a jeżeli nie bo oboje wiemy, że nie, to dlaczego warto mieć zespół i jakie osoby są do tego potrzebne, żeby takie coś obsługiwać?

Mariusz Stężały:

Myśląc na małą skalę i prowadząc taki jeden apartament to zarobimy nie wiele, podnajmując kawalerkę czy mieszkanie w wysokim standardzie i robiąc z tego apartament i będziemy mieli przy tym dużo pracy.

Dlatego najlepiej mieć do tego zespół ludzi, trzeba mieć osobę od sprzątania, osobę od zarządzania rezerwacjami itd.

Najlepiej też mieć swoją ekipę, czy złotą rączkę, która nam coś naprawi jeśli będzie taka potrzeba, podmaluje ścianę czy zrobi inne prace, które będą po prostu wymagane i najlepiej się to robi na większą skalę.

Ja w tej chwili po tych 9 podnajmach mieszkań zdecydowałem się zrobić wynajem krótkoterminowy i otworzyliśmy od razu, w ciągu miesiąca trzy apartamenty.
W jednym właśnie jesteśmy i właśnie zespół, który obsługuje te trzy apartamenty jest w stanie na siebie zarobić tą pracą.

Paweł Albrecht:

Powiedz czy prosto pozyskuje się takie mieszkania do właśnie najmu krótkoterminowego.
Bo do tej pory wszyscy robiliśmy bardzo duże mieszkania a ty idziesz teraz właśnie tą drogą.
Powiedz jak wygląda pozyskiwanie mieszkań na taki cel.

Mariusz Stężały:

Pozyskiwanie małych mieszkań na ten cel wygląda tak samo jak pozyskiwanie dużych mieszkań.

Liczą się po prostu też nasze umiejętności przede wszystkim sprzedażowe a cały proces wygląda bardzo, bardzo  podobnie. Jedynie co stoi tutaj na przeszkodzie to może lekka obawa właścicieli mieszkań, że będzie tutaj prowadzony biznes i wynajem krótkoterminowy.
Niektórym może się to troszkę źle kojarzyć. Natomiast cały proces jest ten sam.

Wymaga od nas po prostu trochę więcej umiejętności sprzedażowych, żeby tutaj przekonać właściciela, że jest to dobra decyzja, że powierzy nam po prostu takie  mieszkanie na ten cel.

Paweł Albrecht:

Czyli podsumowując: najem krótkoterminowy jest bardzo dobrym rozwinięciem dla zespołu, który już masz. Żeby ten etat który już jest, żeby im rozwinąć,tak ?

Mariusz Stężały:

Dokładnie tak. Jest to właśnie bardzo dobry sposób.

Ja akurat mam swoją ekipę remontową.
Mam osobę, która zajmuje się homestagingiem, fotografią, umeblowaniem tych wszystkich nieruchomości i ja zajmuje się właściwie tylko poszukiwaniem i sprzedażą, także jeżeli mamy zespół ludzi i działamy już w nieruchomościach, mamy trochę wolnego czasu, trochę mocy przerobowych i chęci przede wszystkim.

To możemy skorzystać z takiej opcji, żeby robić wynajem krótkoterminowy w podnajmie, jest to dosyć opłacalne, ponieważ z takiej niewielkiej kawalerki, w której teraz właśnie przebywamy, średnio 2 tysiące złotych miesięcznie można zarobić.

Paweł Albrecht:

Dziękujemy serdecznie, do zobaczenia w następnym odcinku.

Mariusz Stężały:

Dzięki, pozdrawiam serdecznie, cześć!

*Wywiad przeprowadzony w maju 2018 roku.
Autor: Paweł Albrecht

akademia sourcingu

O mnie

Witaj! Jestem Paweł Albrecht. Dzięki nieruchomościom mam czas i pieniądze na realizowanie swoich celów. Chce podzielić się z Tobą przydatną wiedzą.

 

Otrzymuj powiadomienia o nowych audycjach, poradnikach i okazjach inwestycyjnych prosto na Twój adres E-Mail

Wywiad z Pawłem Albrechtem

Akademia Sourcingu

Miniatura filmu z Akademii Sourcingu

Spotkania regionalne

Spotkanie regionalne lista

marzec

01mar08:3020:30PolecanyWarsztat z podnajmu 12Otwarta rejestracja

08mar17:3023:30Paweł Albrecht w Sydney2 spotkanie w Australii

30mar09:0018:30Najem krótkoterminowy i kwatery pracowniczeOtwarta rejestracja

kwiecień

13kwi10:0020:30PolecanyAkademia Sourcingu™ 24Otwarta rejestracja - kup teraz

listopad

29lisallday30Zjazd Absolwentów 3Rezerwacja tylko przez szkolenia@pawelalbrecht.com

Mówią o nas:

 • Bardzo dobre miejsce do pozyskania wiedzy, kontaktów i kapitału. Zależy co akurat potrzebujesz ;).

  thumb Adrian Gorzycki
  11/09/2018
 • Dzięki szkoleniom u Pawła zdobyłem konkretną wiedzę oraz poznałem ludzi, z którymi teraz wspólnie działamy na rynku nieruchomości. Pieniądze zainwestowane w szkolenia zwróciły się już kilkunastokrotnie. Polecam !

  thumb Beniamin Seweryn
  12/05/2018
 • Gorąco polecam podróż wraz z Pawłem po krainie nieruchomości. Od A do Z - kompleksowo, wiedza przyswajalna, przekazywana zrozumiałym językiem, merytoryczna i pasjonująca. Nie dosypiam od nie pamiętam kiedy ale nie żałuję żadnej spędzonej chwili na czytaniu bądź słuchaniu audycji. Dziękuję Pawle za rozbudzenie pasji!

  thumb Robert Dybowski
  8/16/2018
 • 5 star review  Podoba mi się w jaki sposób Paweł porządkuję wiedzę w zakresie nieruchomości i biznesu. Dziękuję 🙂

  thumb Anna Kaczmarek
  2/23/2018
 • Polecam wszystkim WARSZTAT Z PODNAJMU! Paweł Albrecht i Kamil Michalik — wspaniali mężczyźni, w przystępny sposób dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Mnóstwo praktycznych przykładów, gotowe, konkretne rozwiązania i swobodna atmosfera sprawia, że pomimo tych wielu godzin wykładów i ćwiczeń, ma się ogromną pasję, by już działać. A ponadto, świetna okazja, by poznać nieprzeciętnych ludzi, którzy od życia chcą czegoś więcej. Z niecierpliwością czekam na AKADEMIĘ SOURCINGU. Do zobaczenia!

  thumb Marta Janiszewska
  10/23/2018
 • Bardzo dobre szkolenie. Konkretne wyłożenie praktycznej wiedzy.

  thumb Jacek Pogorzelski
  12/23/2018
 • Pawel jest najlepszy w Polsce jezeli chodzi o nieruchomosci.

  thumb Artur Korytowski
  12/29/2018
 • Paweł Albrecht to jedna z niewielu osób, które starają się ucywilizować i sprofesjonalizować rynek inwestycji w nieruchomości mieszkaniowe. Chapeau bas. Polecam wszystkie jego eventy. Już pierwsza transakcja zrobiona dzięki kontaktom i wiedzy tam zdobytej, zwróciła mi z nawiązką poniesione na szkolenia koszty. W maju 2017 nie wiedziałem nic. W ciągu 18 miesięcy - po pierwszym szkoleniu - mam za sobą 17 flipów. Jeśli to nie wystarczy za rekomendację, zapraszam po szczegóły na kapitalnaflipa@gmail.com

  thumb Mariusz Bielak
  12/04/2018
 • Profesjonalne podejście do szkoleń, ogromna wiedza którą Paweł dzieli się w bardzo przystępny sposób.

  thumb Kamil Nowacki
  12/09/2018
 • Akademia Sourcingu- pełen profesjonalizm, konkretna wiedza, najlepszy networking! Zdecydowanie warto pojawić się na tym wydarzeniu!

  thumb Kinga Madejczyk
  11/21/2018

akademia sourcingu

podnajem

szkolenia dla inwestorów

SUCCESS STORIES

Sprawdź Facebook

Subskrybuj kanał na YouTube

Zobacz również

 1. Patryk Kosik – Podnajem i 1800 zł
 2. Jak robić zdjęcia nieruchomości? Praktyczny poradnik
 3. Podnajem – odświeżenie mieszkania
 4. Jak długo potrwa Hossa na rynku nieruchomości? – rozmowa z Piotrem Głowackim
 5. Jak oszczędzać na emeryturę?
X