Mariusz Stężały – najem na doby

Maj 30, 2018 | Blog, Success Stories |

Mariusz Stężały i najem krótkoterminowy

Seria „Success Stories” to udokumentowane historie inwestorów na rynku nieruchomości, którzy swoją wiedzę zdobywają między innymi poprzez uczestnictwo w cyklu moich szkoleń oraz przez wymianę doświadczeń na spotkaniach networkingowych.

Success Story

Film powyżej to relacja z apartamentu krótkoterminowego wynajętego przez Mariusza Stężały – Absolwenta Warsztatów z Podnajmu.

Mieszkanie znajduje się przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Po wynajęciu tej kawalerki został przeprowadzony gruntowny remont.

Tak powstał apartament, który Mariusz wynajmuje na krótki termin przez booking.com.

Zysk z takiej nieruchomości to wielokrotność tego, co trzeba zapłacić właścicielowi. Należy jednak pamiętać, że najem krótkoterminowy to praca, która opłaca się dopiero przy efekcie skali i większej ilości pracowników.

Nie zalecamy zajmowania się najmem na doby przy planie na 1-3 mieszkania. Przy małej skali będzie to ciągła obsługa rezerwacji, wymiany pościeli i reagowania na zapytania gości.

Absolwenci Warsztatów z Podnajmu coraz częściej jednak zajmują się najmem krótkoterminowym. Dzieje się tak, ponieważ to doskonałe uzupełnienie portfela mieszkań w podnajmie.

Przy rozbudowie zespołu pojawiają się możliwości zaangażowania pracowników w nowe zadania, które zdecydowanie wymagają reakcji przy najmie krótkoterminowym.

Pozyskiwanie takich nieruchomości jest proste, ponieważ kawalerki od właścicieli w dobrych lokalizacjach można wynająć po normalnej stawce.

Przykładowo:

Wynajem kawalerki na długi termin to 1500 zł.
Zysk z apartamentu to minimum 20 dni x 200 zł / doba = 4000 zł.

Zyski oczywiście rosną proporcjonalnie do zwiększonego obłożenia / ceny za dobę oraz tego ile płacimy właścicielowi.

„Wychodzenie na zero” to tylko ~10 dni obłożenia w ciągu miesiąca czyli 1/3 z 30 dni.

Tak biznes generuje również zdecydowanie więcej kosztów, ale maleje proporcjonalnie do ilości pozyskanych i obsługiwanych apartamentów.

Z życzeniami nowych inspiracji,
Paweł Albrecht

Transkrypt audycji:

Paweł Albrecht:

Cześć, tu Paweł Albrecht.

Pokazuję wam teraz kawalerkę, która została przerobiona na apartament wynajmowany na krótki termin przez zespół Mariusza Stężałego.
Mieszkanie jest urządzone w ten sposób, ścianka, telewizor.

W tym pomieszczeniu, które pokazuje pierwotnie była kuchnia. Zespół Mariusza przerobił to na odrębną sypialnie. Na paletach materac.
Tak to wygląda. Tutaj mamy łazienkę.

Ten apartament jest z powodzeniem wynajmowany na doby.Mariusz opowie nam teraz więcej jak takie mieszkania pozyskuje i jak na nich zarabia.

Paweł Albrecht:

Mariusz opowiedz nam o najmie krótkoterminowym, dlaczego się teraz tym zajmujesz?

Mariusz Stężały:

Cześć, witam wszystkich.

Najmem krótkoterminowym zajmuję się teraz dlatego, ponieważ od kiedy spotkaliśmy się z Pawłem na warsztatach to od tego momentu zrobiłem w podnajmie 9 mieszkań na pokoje, które wynajmuje na długi termin i na tyle musiałem zbudować team i rozbudować swój dotychczasowy zespół ludzi, że rozrósł się on na tyle, żeby się zająć wynajmem krótkoterminowym.

Po prostu chcieliśmy dołożyć sobie pracy do tego co już robimy na co dzień.

Paweł Albrecht:

Jaki jest patent na wynajmowanie tych małych kawalerek?
Dlaczego na nich właśnie się dobrze zarabia na bookingu i innych systemach.

Mariusz Stężały:

Dobrze się zarabia na takiej kawalerce, ponieważ przekształcając kawalerkę w apartament, czyli dostosowując taką kawalerkę do bardziej standardów apartamentowych, żeby tu wszystko było na połysk, żeby to ładnie wyglądało dla turystów.

Po prostu wynajmując to na krótki termin możemy uzyskać dwa razy taki przychód jak na wynajmie długoterminowym.
Co za tym idzie możemy zwiększyć nasz zysk.

Paweł Albrecht:

Okej, to powiedz czy warto robić coś takiego w pojedynkę, mając jedno/dwa mieszkania, a jeżeli nie bo oboje wiemy, że nie, to dlaczego warto mieć zespół i jakie osoby są do tego potrzebne, żeby takie coś obsługiwać?

Mariusz Stężały:

Myśląc na małą skalę i prowadząc taki jeden apartament to zarobimy nie wiele, podnajmując kawalerkę czy mieszkanie w wysokim standardzie i robiąc z tego apartament i będziemy mieli przy tym dużo pracy.

Dlatego najlepiej mieć do tego zespół ludzi, trzeba mieć osobę od sprzątania, osobę od zarządzania rezerwacjami itd.

Najlepiej też mieć swoją ekipę, czy złotą rączkę, która nam coś naprawi jeśli będzie taka potrzeba, podmaluje ścianę czy zrobi inne prace, które będą po prostu wymagane i najlepiej się to robi na większą skalę.

Ja w tej chwili po tych 9 podnajmach mieszkań zdecydowałem się zrobić wynajem krótkoterminowy i otworzyliśmy od razu, w ciągu miesiąca trzy apartamenty.
W jednym właśnie jesteśmy i właśnie zespół, który obsługuje te trzy apartamenty jest w stanie na siebie zarobić tą pracą.

Paweł Albrecht:

Powiedz czy prosto pozyskuje się takie mieszkania do właśnie najmu krótkoterminowego.
Bo do tej pory wszyscy robiliśmy bardzo duże mieszkania a ty idziesz teraz właśnie tą drogą.
Powiedz jak wygląda pozyskiwanie mieszkań na taki cel.

Mariusz Stężały:

Pozyskiwanie małych mieszkań na ten cel wygląda tak samo jak pozyskiwanie dużych mieszkań.

Liczą się po prostu też nasze umiejętności przede wszystkim sprzedażowe a cały proces wygląda bardzo, bardzo  podobnie. Jedynie co stoi tutaj na przeszkodzie to może lekka obawa właścicieli mieszkań, że będzie tutaj prowadzony biznes i wynajem krótkoterminowy.
Niektórym może się to troszkę źle kojarzyć. Natomiast cały proces jest ten sam.

Wymaga od nas po prostu trochę więcej umiejętności sprzedażowych, żeby tutaj przekonać właściciela, że jest to dobra decyzja, że powierzy nam po prostu takie  mieszkanie na ten cel.

Paweł Albrecht:

Czyli podsumowując: najem krótkoterminowy jest bardzo dobrym rozwinięciem dla zespołu, który już masz. Żeby ten etat który już jest, żeby im rozwinąć,tak ?

Mariusz Stężały:

Dokładnie tak. Jest to właśnie bardzo dobry sposób.

Ja akurat mam swoją ekipę remontową.
Mam osobę, która zajmuje się homestagingiem, fotografią, umeblowaniem tych wszystkich nieruchomości i ja zajmuje się właściwie tylko poszukiwaniem i sprzedażą, także jeżeli mamy zespół ludzi i działamy już w nieruchomościach, mamy trochę wolnego czasu, trochę mocy przerobowych i chęci przede wszystkim.

To możemy skorzystać z takiej opcji, żeby robić wynajem krótkoterminowy w podnajmie, jest to dosyć opłacalne, ponieważ z takiej niewielkiej kawalerki, w której teraz właśnie przebywamy, średnio 2 tysiące złotych miesięcznie można zarobić.

Paweł Albrecht:

Dziękujemy serdecznie, do zobaczenia w następnym odcinku.

Mariusz Stężały:

Dzięki, pozdrawiam serdecznie, cześć!

*Wywiad przeprowadzony w maju 2018 roku.
Autor: Paweł Albrecht

akademia sourcingu

O mnie

Witaj! Jestem Paweł Albrecht. Dzięki nieruchomościom mam czas i pieniądze na realizowanie swoich celów. Chce podzielić się z Tobą przydatną wiedzą.

 

Otrzymuj powiadomienia o nowych audycjach, poradnikach i okazjach inwestycyjnych prosto na Twój adres E-Mail

Wywiad z Pawłem Albrechtem

Akademia Sourcingu – Czym jest?

Miniatura filmu z Akademii Sourcingu

październik

12paź07:3020:30Warsztat z podnajmu 10Ostatnie 2 miejsca

13paź10:0018:00Remont w PodnajmieRejestracja na szkolenia@pawelalbrecht.com

listopad

17lis10:0017:30PolecanyAkademia Sourcingu™ 22Otwarta rejestracja - ostatnia edycja

grudizeń

01gruallday02PolecanyZjazd AbsolwentówPierwsza pula biletów - tylko 30 miejsc.

07gru07:3020:30Warsztat z podnajmu 11Otwarta rejestracja

08gru10:0018:00Remont w Podnajmie 2Rejestracja na szkolenia@pawelalbrecht.com

Mówią o nas:

 • Super wiedza i szkolenia

  thumb Tomasz Kucharczyk
  10/05/2018
 • Duza dawka wartościowych informacji i oczywiscie bezcenny networking. Szkolenia Paweł Albrecht to inwestycja w siebie.

  thumb Asia Goodridge
  10/03/2018
 • Fantastyczne szkolenia dające ogrom wiedzy. Dodatkowo atmosfera i ludzie jacy są na tych eventach pozwalają na tworzenie wielu okazji inwestycyjnych. Gorąco polecam !

  thumb Agnieszka Lisewska
  8/25/2018
 • warto udać się na szkolenie po wiedzę i kontakty

  thumb Tomasz Paterman
  8/25/2018
 • Już po pierwszym takim evencie zobaczyłam w nim potencjał. Można nałapać kontaktów do wielu ciekawych ludzi, dzięki którym inwestowanie w nieruchomości będzie łatwiejsze. Na samym szkoleniu duża dawka bardzo pomocnej wiedzy. Na pewno polecam i z chęcią pojawię się na kolejnym tego typu spotkaniu 🙂

  thumb Sylwia Urbańska
  8/26/2018
 • Bylem i polecam. oprócz wiedzy dostaje się bardzo ciekawy pakiet kontaktów do ludzi. Co prawda istnieje pewne zagrożenie dla wątroby, ale wierze, że uda się coś szybko z korzyścią zainwestować. chłopaki działajcie i do zobaczenia na zjeździe absolwentów 😁

  thumb Łukasz Skinder
  8/26/2018
 • Super spotkanie wiedza przekazana przejrzysty sposób,polecam każdemu kto jest zainteresowany nieruchomościami. Wspaniali organizatorzy i ludzie którzy przybyli z całej Polski i zagranic naszego kraju. Żeby nie było tak sielsko anielsko,szkoda ze z okazji 20 edycji nie było lampki szampana ze strony organizatora.😪😪 Byłby to akcent spinający i łączący nas wszystkich,którzy byli w tym dniu,lecz nie można mieć wszystkiego.😎😎 A pro po podsłuchałem w kuluarach ze nie było możliwości zakupu we Wrocławiu tylu kieliszków naraz.😎😎

  thumb Marek Leszek Sowiński
  8/28/2018
 • 5 star review  Podoba mi się w jaki sposób Paweł porządkuję wiedzę w zakresie nieruchomości i biznesu. Dziękuję 🙂

  thumb Anna Kaczmarek
  2/23/2018
 • 5 star review  Paweł mówi po prostu szczerze jak jest. To co wydaje się nam nie możliwe, dzięki zgromadzonemu doświadczeniu Pawła, zdecydowanie nabiera tempa. Akademia Sourcingu to najlepsze miejsce w Polsce do szybkiej wymiany kontaktów i zdobycia gotówki do własnych projektów. Zdecydowanie polecam.

  thumb Sylwia Sienkiewicz
  2/12/2018
 • Gorąco polecam podróż wraz z Pawłem po krainie nieruchomości. Od A do Z - kompleksowo, wiedza przyswajalna, przekazywana zrozumiałym językiem, merytoryczna i pasjonująca. Nie dosypiam od nie pamiętam kiedy ale nie żałuję żadnej spędzonej chwili na czytaniu bądź słuchaniu audycji. Dziękuję Pawle za rozbudzenie pasji!

  thumb Robert Dybowski
  8/16/2018

akademia sourcingu

podnajem

szkolenia dla inwestorów

SUCCESS STORIES

Sprawdź Facebook

Subskrybuj kanał na YouTube

Zobacz również

 1. Kamil z Wrocławia 2
 2. Artur z Warszawy
 3. Damian z Poznania
 4. Urodzinowy odcinek – Historia Dawida Dowbusza z Sheffield.
 5. Jak robić zdjęcia nieruchomości? Praktyczny poradnik
X